Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč by měl mít každý právo sejmout zloděje

14. 05. 2014 10:39:02
VV chtějí od počátku své existence, aby se tady žilo komfortně slušným lidem a ne grázlům jako dnes. Proto jsme vždy odmítali systém, kdy jsou zájmy politických a ekonomických lobby stavěny nad zájmy běžných občanů, nad veřejný zájem. Proto jsme vždy odmítali zvůli kmotrů, stranických aparátu i státních orgánů, kdy veřejní činitelé zapomínají na to, že žijí z peněz běžných občanů a začínají sledovat pouze své úzce specifické a sobecké zájmy. Proto jsme vždy hledali cesty jak donutit stát, aby se postavil čelem k vlastním občanům a zády k těm, kteří ho tunelují a parazitují na něm. Omezením imunity poslanců a zajištěním nezávislosti policie při vyšetřování trestných činů i v nejvyšších patrech politiky počínaje a bojem s lichvou, exekucemi a hazardem konče.

Znovu opakuji, chceme jediné: Aby se tady žilo komfortně slušným lidem a ne grázlům!

Proto jsme poté, co jsme vybojovali bitvu o nezávislého policejního prezidenta, který rozvázal policii ruce při vyšetřování trestných činů vlivných grázlů napojených na politické stany, i politiků samotných, začali připravovat novelu zákona o nutné obraně posilující práva napadených občanů ČR bránit se před agresory, kteří je napadnou v jejich příbytku. Pro všechny občany ČR se snažíme prosadit princip "můj dům, můj hrad", který umožňuje oběti bránit se před útočníkem, který vnikl do jejich soukromí jakýmikoliv prostředky. I těmi nejkrajnějšími. Zloděj už nadále nesmí mít jistotu, že se mu bude oběť bát bránit. Musí naopak vědět, že je pro něj nebezpečné napadnout občana v jeho příbytku, protože stát dá oběti za pravdu, že se může útoku bránit jakýmikoliv prostředky.

Jsme prostě přesvědčení, že domácnost každého z nás je posvátným místem a je přirozeným právem každého z nás bránit se vetřelci všemi dostupnými prostředky. Stát by měl okamžitě přestat nutit spořádaného občana v postavení napadeného uvažovat, zda je vetřelec zlodějem, násilníkem nebo vrahem, měl by nás přestat nutit čekat na to, kdy od toho grázla přijde první rána, abychom se pak směli přiměřeně bránit. Musí začít platit: grázl, který neoprávněně vnikl k někomu domů, je zbaven práv a je na dobré vůli napadeného, zda ho zpacifikujete pohrůžkou, pěstí nebo zbraní. Důležité musí být hlavně to, že ochrání zdraví a životy sebe a svých blízkých, svůj majetek a své právo slušného občana cítit se bezpečně ve vlastním obydlí.

Podobně jako my, vnímá problém práva na sebeobranu víc než pět tisíc občanů, kteří podepsali petici za posílení práva na sebeobranu ve vlastním obydlí v elektronické podobě a dalších několik tisíc obyvatel ČR, kteří ji podepsali v listinné podobě. A jsme přesvědčeni, že tito občané představují většinový názor obyvatel ČR, kterému by měli politici, zvolení právě jimi, naslouchat. Každý má mít možnost bránit se jakýmikoliv prostředky útočníkovi, který bez povolení vnikl do jeho soukromého prostoru. Jinak agresoři vítězí nad slušnými lidmi za plné podpory tohoto státu.

Autor: Radek John | středa 14.5.2014 10:39 | karma článku: 28.59 | přečteno: 1284x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Pražané si stěžují na vzdychání žen.......

Dnes mě pobavila zmíňka o stížnostech některých občanů Prahy, kteří se nehodlají smířit s hlasitějšími projevy svých sousedů během jejich sexuálních radovánek.

17.8.2017 v 9:03 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 369 | Diskuse

David Veselý

Kategorický imperativ Andreje Babiše navždy... doufejme v koncích

A je to tady. „Všichni kradnú!“A nejvyšší, óóóóóó božstvo osvícené, zřejmě také. Stahují mračna nad Andrejem Velikým? Pojďme se rozumně dohodnout, vyjádřeme mu plnou podporu, kterou, takto do jeho rukou vloženou, zajisté nezklame.

17.8.2017 v 9:00 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 185 | Diskuse

Jan Broul

Sever proti Jihu - rok 2017

Nechtěl jsem v létě příliš komentovat politiku, avšak když jsem viděl hysterii, která teď zuří v Americe, nedalo mi to...

17.8.2017 v 8:38 | Karma článku: 23.37 | Přečteno: 376 | Diskuse

Martin Pánek

Je správné odstraňovat pocty amorálnímu režimu

Až do českých luhů a hájů v dnešních dnech doléhá americká debata o dědictví války Jihu proti Severu. Chtěl bych tuto debatu zasadit do kontextu, který možná v české debatě chybí.

17.8.2017 v 8:15 | Karma článku: 6.02 | Přečteno: 375 | Diskuse

Jan Bartoň

Amerika je zděšena z nástupu rasistů

Všechna anglo-americká média mají nyní jedno hlavní téma. Donald Trump je buď skrytý, nebo jasný fašista a rasista. Najednou se diskutují věci, o kterých liberální Amerika nerada slyší.

17.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 14.53 | Přečteno: 505 | Diskuse
Počet článků 23 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7918
Český publicista, moderátor, spisovatel, scenárista a čestný předseda strany Věci veřejné. Kandiduji do Bruselu proto, abych zastavil eurotunely - zvláště pak překotné přijetí eura. Sledujte: www.facebook.com/radekjohn.cz


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.